לדף הפייסובק של אירועי הבליינד דיי                            
  לדף הפייסבוק של המרכז לעיוור                               

להרשמה לניוזלטר  

  קישור לאתר NVDA, תוכנת קורא מסך חינמית

 


English
חדשות ועדכונים

עדכוני המרכז לעיוור-מרץ 2018

 

 

Alternate Text

עדכוני המרכז לעיוור בישראל

 אנחנו חולמים על עולם בו אנשים עם עיוורון ולקויות ראיה יכולים לחיות חיים מלאים בחברה פתוחה, נגישה ומכבדת. אנחנו פועלים ונלחמים יום יום כדי ליצור חברה כזאת בישראל.


עדכוני המרכז לעיוור בישראל מעבירים לכם חדשות, עדכונים ומידע חיוני לאנשים עם עיוורון ולקויות ראיה, בני משפחתם וסביבתם הקרובה וכן אנשי מקצוע. אנו משתדלים ומקווים שהמידע שאנו מעבירים יהיה עבורכם רלוונטי, מעניין, שנוגע בכל תחומי החיים. 
אתם מוזמנים להזמין חברים נוספים להירשם לתפוצה
בקישור שכאן.

קריאה מהנה!


נלחמים על זכויות נושאי תעודת עיוור - בשורות השבוע האחרון 

Alternate Text

בתמונה: ישיבת ועדת העבודה והרווחה בנושא הרפורמה בסיעוד מתאריך 4.3.2018

הגזירה בוטלה - שעות הסיעוד של קשיש בודד עם עיוורון לא יופחתו

במסגרת הרפורמה שתוכננה בסיעוד, הייתה כלולה גזירה קשה לנושאי תעודת עיוור המוגדרים "בודדים" - שיוכם לקטגוריה א' שתוריד את הזכאות מכמעט 10 שעות סיעוד שבועיות, לזכאות כספית ל-1250 ש"ח בחודש. סכום זה יכול להספיק לכל היותר למחצית משעות הסיעוד שהיו עד כה, וכן מחייב את האדם הזקוק לסיוע לאתר בכוחות עצמו את המטפל שלו ולהיות מעסיק ישיר שלו, על כל המשתמע מכך. 
נתי ביאליסטוק כהן, מנכ"ל המרכז לעיוור, לקח חלק פעיל בכל דיוני וועדת העבודה והרווחה של הכנסת בנושא, נאבק על הנושא באופן עיקש, נמרץ ועקבי והשמיע את קולם של מי שהיו צפויים להיפגע מהגזירה. בעקבות דבריו של נתי ועם "דחיפה" משר הרווחה חה"כ חיים כץ, השתכנעו יו"ר הוועדה, חה"כ אלי אלאלוף וחברי הכנסת בוועדה. על אף עמדת משרד האוצר והמוסד לביטוח לאומי, שינו את הצעת החוק שהגיעה לשולחנם במסגרת "חוק ההסדרים", והוחלט שנושאי תעודת עיוור המוגדרים "בודדים" יהיו זכאים לסיעוד ברמה ב', הכוללת 10 שעות סיעוד שבועיות (שחלקן ניתנות להמרה בכסף או בהשתתפות במעונות יום). תוך שישה חודשים יביא לוועדה שר הרווחה תקנות שיבססו את קיבעת התלות של אנשים עם עיוורון בגיל הסיעוד. אנחנו שמחים על הפגיעה שנמנעה באנשים הזקוקים לעזרה יותר מכל. ממשיכים לפעול ולהילחם למען חברה ראויה ומכבדת. 


שינויים לטובה בחוק לרון - עליית הדיסריגארד ו"רשת הביטחון"

במסגרת תיקון החוק בדבר העלאת קצבת הנכות, עלה הדיסריגארד ל- 3700 ש"ח. הדיסריגארד מאפשר לאדם שמקבל שכר ברוטו עד לשיעור של 3,700 ₪ לחודש לקבל במקביל גם גמלת נכות בשיעורה המלא, מבלי שתקוזז. מעל הסכום הזה הגמלה תרד בצורה הדרגתית כפי שהיה עד היום. עד כה הדיסריגארד עמד על 2800 ש"ח.
בנוסף, הסכום של
"רשת הביטחון" לגמלת הנכות עלה משמעותית. אדם המשתכר עד 16,000 ₪ ברוטו לחודש, נכותו מוכרת כנכות לצמיתות, ומסיבה כלשהי עבודתו נפסקה או שכרו ירד משמעותית, ישוב לקבל את מלוא גמלת הנכות ללא בדיקה מחדש, וזכות זאת תהיה שמורה לו ללא מגבלת זמן. עד כה רשת הביטחון הייתה רלוונטית רק למי שהשתכר עד 12,500 ברוטו לחודש. 

העליה בגמלת הנכות - מתחילה החודש

החל מהחודש גמלת הנכות הבסיסית תעמוד על סכום של 3,272 ₪. לסכום זה יתווסף לזכאים תוספות התלויים בגין בןבת זוג ואו ילדים וכן גמלת שירותים מיוחדים (השר"מ). שימו לב כי בחודש מרץ יוקדם תשלום הגמלה ליום 27.3.18. 


קיצור הדחייה בחובת הנגשת מבני ציבור 

החוק המחייב הנגשת מבני הציבור בישראל עבור אנשים עם מוגבלות בכלל ואנשים עם עיוורון בפרט, היה אמור להידחות בשלוש עד חמש שנים נוספות לבקשת המדינה. המהלך סוכל בדיוני וועדת הכנסת אשר דנה בכך השבוע ובה נאבק המרכז לעיוור בישראל על קיצור מועד עיכוב ביצוע יישום ההנגשות הנחוצות והחיוניות עד לסוף שנת 2019.
דחיה משמעותית כל כך ביישום ההנגשות הייתה מנציחה את האפליה ויוצרת חסמים להשתלבות בחברה ובניהול אורח חיים תקין ונורמטיבי, המהווים תנאי בסיס להשתלבות חברתית ולעידוד עצמאותו של אדם עם עיוורון במרחב הציבורי. המרכז לעיוור בישראל מנהל מעקב רציף אחר ביצוע יישום ההחלטות כפי שנקבעו בוועדה.

מסיבת האביב של המרכז לעיוור

צעירים ונלהבים? אוהבים לחגוג בלי לראות אף אחד ממטר?
אתם מוזמנים למסיבת האביב של המרכז לעיוור בישראל!

המסיבה תתרגש ביום חמישי ה-22/3/2018 בין השעות 19:30-23:00 באולם הכנסים בבית המרכז לעיוור בישראל, דוד חכמי 10 תל אביב. דיג'יי מעולה (ארז דלל האחד והיחיד), מוזיקה תוססת, רחבת ריקודים מחשמלת, אווירה ממגנטת, נשנושים, מאפים ופינוקים, אלכוהול ו... 

הגרלה של חופשות מפנקות במלונות היוקרה של רשת רימונים וישרוטל! המסיבה מיועדת לבני 18 ומעלה, הכניסה בעלות סמלית של 20 ש"ח למשתתף. מספר המקומות מוגבל, כדאי להירשם מראש. לרישום כנסו ללינק, לפרטים נוספים ניתן לפנות לילון 03-7915574 ובמייל yalon@ibcu.org.il
בתמונה: הכתובת Spring Party

הגדות מונגשות ומוגדלות לחג הפסח

מוצעות לקראת החג במחיר סמלי לנושאי תעודת עיוור, ובמחיר מופחת לאנשים עם לקויות ראיה 

גם השנה ניתן להשיג הגדה בכתב מוגדל לקראת חג הפסח הקרב ובא, במחיר סמלי. ההגדה המהודרת מודפסת על דפים בגודל A4 בכריכה קשה ובאותיות מוגדלות (כ-1 ס"מ גובה גופן). מחיר ההגדה לנושאי תעודת עיוור הוא 10 ש"ח, מחיר רגיל 20 ש"ח. הגדה בניגודיות לבן על גבי שחור: לנושאי תעודת עיוור 15 ש"ח, מחיר רגיל 25 ש"ח. להזמנות ניתן לפנות לקרן סיקורל אללו בטלפון 03-7915540 ובמייל kerenalalo@ibcu.org.il

בתמונה מימין (במובייל - התמונה העליונה): הגדה בניגודיות לבן על גבי שחור, בתמונה משמאל: הגדה באותיות מוגדלות


ניידת המרכז לעיוור מגיעה לירושלים!

ניידת המדור למכשירי עזר לאנשים עם לקויות ראיה ועיוורון, מגיעה עד אליכם

זקוקים לאמצעי עזר מהחנות שבתל אביב, אבל גרים בירושלים והסביבה? הניידת של המרכז לעיוור שוב יוצאת לדרך ומגיע עד אליכם. ביום שני ה- 19.03.2018 תגיע הניידת אל מרש"ל ירושלים, בין השעות 12.00-9.30. את הזמנת אביזרי העזר הנדרשים יש לבצע מראש במדור לאביזרי עזר בטל' 03-7915532 או באמצעות המייל lea@ibcu.org.il.  כתובת המרש"ל: יפו 216 ירושלים, בניין שערי העיר. 

תרגיל עורף לאומי - היערכות לשעת חירום

בשבוע הקרוב תישמע אזעקה שמטרתה תרגול הגעה למרחב המוגן

בתאריכים: 11-15 חודש מרץ 2018 יתקיים תרגיל העורף הלאומי, שידמה תסריט של מלחמה וירי טילים בכל הארץ. ביום שלישי הקרוב, ה-13.3.18 תשמע אזעקה ארצית בשעה 11:05 ובשעה 19:05 (הצופרים לא יופעלו ביישובי עוטף עזה ובגולן). בזמן הפעלת הצופרים תשמע התרעת אזעקה עולה ויורדת ברדיו, בטלוויזיה, באינטרנט וכן יהיה ליווי במלל אשר יודיע שזהו תרגיל הערכות לירי טילים ויש צורך לתרגל הגעה למרחב המוגן. נזכיר שהיערכות אישית לשעת חירום בשיגרה ניתן לקבל בכל עת במסגרת ההדרכה השיקומית. הפנייה ניתן לקבל באמצעות פנייה לעו"ס ברשות המקומית. 
אנו ממליצים לכם לתרגל את ההגעה למרחב המוגן כיוון שהיערכות במסגרת התרגיל, מסייעת לתחושת הביטחון בשעת חירום. 
ראו כאן הנחיות בקובץ נגיש להתגוננות בעת ירי רקטות ורעידת אדמה. 

חדשות נוספות

נלחמים על נגישות אתרי האינטרנט

נתקלתם באתר לא נגיש של חברה מסחרית או ציבורית? דווחו לנו בלינק שכאן, אנחנו נפעל לתיקון הבעיות מבלי להסגיר שום פרט על הפונים אלינו. ניתן למלא את הטופס גם בעילום שם. 


סדנת כתיבת פזמונים בספריה המרכזית לעיוורים
"סדנאות הבית" – סדנאות הכתיבה של הסופר אשכול נבו והמשוררת אורית גידלי, בשיתוף הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה, מזמינים אתכם להירשם לסדנת כתיבת פזמונים מקצועית, מיוחדת וראשונה מסוגה, המונגשת במיוחד לקוראי הספריה - בהנחיית הזמרת והיוצרת דנה ברגר. 

לפרטים נוספים אודות הסדנה וההרשמה לחצו כאן


טיפולי "עוצמת הרכות" בהתנדבות לנושאי תעודת עיוור 
נושאי תעודת עיוור מקבלים מזה מספר חודשים טיפולים בבית המרכז לעיוור בשיטת "עוצמת הרכות" וגם אתם מוזמנים להנות מההזדמנות. הטיפולים ניתנים ללא עלות, ולנוכח התגובות הנהדרות של המטופלים, גויסו מטפלים ומטפלות נוספים למתן השירות. הטיפולים מתקיימים בימי חמישי בין השעות 13:00-15:00 בבית המרכז לעיוור בתל אביב, וניתנים בהתנדבות על ידי סטודנטים בקורס המטפלים בשיטה, שעושים זאת במסגרת לימודיהם כתרומה לקהילה. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם עינת בטלפון 054-5442619. 


י
ום האישה הבינלאומי

World Blind Union הוציא לכבוד יום האישה הבינלאומי הצהרה לגבי מצבן המדאיג של נשים עם עיוורון בשילוב בחברה. תוכלו לקרוא אותה בקובץ המצורף כאן (באנגלית)


לוח המשרות של המרכז לעיוור

מחפשים עבודה? אתם מוזמנים להציץ בלוח המשרות של המרכז לעיוור המכיל עבודות המיועדות לאנשים עם מוגבלות. והפעם: משרת תכנות, רפרנט/ית ניהול סיכונים, רכז/ת גיוס והשמה, רכז/ת לשכה בכירה ברשות המיסים, ועוד. לכניסה ללוח המשרות 

לחצו כאן


.


אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין, בטלפון 03-7915555 ובמייל

 israelblindcenter3@ibcu.org.il

 

שלכם ובשבילכם,

המרכז לעיוור בישראל

דוד חכמי 10 תל אביב

03-7915555

 


 


    שלח לחבר     גירסה להדפסה
     
חזרה לחדשות ועידכונים
 
אודותינו   צור קשר   הצהרת נגישות