לדף הפייסובק של אירועי הבליינד דיי                            
  לדף הפייסבוק של המרכז לעיוור                               

להרשמה לניוזלטר  

  קישור לאתר NVDA, תוכנת קורא מסך חינמית

 


English
חדשות ועדכונים

עדכוני המרכז לעיוור בישראל - אפריל 2018

 

 

 

 

 

Alternate Text

עדכוני המרכז לעיוור בישראל

 אנחנו חולמים על עולם בו אנשים עם עיוורון ולקויות ראיה יכולים לחיות חיים מלאים בחברה פתוחה, נגישה ומכבדת. אנחנו פועלים ונלחמים יום יום כדי ליצור חברה כזאת בישראל.

עתירה לבג"ץ בעניין האפליה בדמי הליווי

Alternate Text

בתמונה - בית המשפט העליון בתמונת אויר

ביום ד' ה 25.4.2018, בשעה 09:00 יתקיים בבית המשפט העליון, בשבתו כבג"ץ, דיון בעתירה שהגיש המרכז לעיוור בישראל, בנושא גובה דמי הליווי. כזכור, עתרנו לבג"ץ בטענה לאפליה בין מקבלי קצבת הניידות ובין מקבלי דמי הליווי, ודרשנו כי גובה דמי הליווי יושווה לגובה קצבת הניידות המוענקת ל"חסרי רכב". לאחרונה אמנם הועלו דמי הליווי והם עומדים כיום על 1,337 ₪ לכל הזכאים, אך עדיין קיים פער גדול בין סכום זה לבין סכום קצבת הניידות המבוקשת, שעומדת על כ 2,400 ₪.
אנו מזמינים את ציבור נושאי תעודת העיוור להצטרף אלינו, ולהגיע לדיון כדי שהרכב בית המשפט יראה למול עיניו את האנשים בהם מדובר, ולא יקיים דיון קר במספרים ובמסמכים בלבד. מספר דברים שחשוב לזכור לפני בואנו:
- הדיון אמנם נקבע לשעה 09:00 אך אין זה אומר שזו שעת פתיחת הדיון בענייננו. בית המשפט העליון מתנהל בדרך של קביעת "מושב" לדיון במספר תיקים, החל משעה זו וההרכב קובע את סדר הדיונים, בתיקים השונים. לכן, יתכן שהתיק שלנו ידון בשעה מאוחרת יותר ותידרש סבלנות.
- כל אחד יכול לבוא בשערי בית המשפט העליון ולהיות נוכח בכל דיון, אך הכניסה היא רק באמצעות תעודה מזהה רשמית, כך שעל כל הבאים להצטייד בתעודת זהות.
- הנוכחות שלנו באולם הדיונים חייבת להיות מכבדת, ולכן יש איסור חמור על קריאות ביניים והתייחסות לדברי הרכב השופטים או הטוענים בדיון. אין מדובר בהפגנה.
- הישיבה באולם היא לאורך ספסלים המסודרים בשורות, ומקובל להשאיר את השורות הראשונות לכל הגורמים הטוענים בדיונים השונים ולצוותם, כך שנשב החל מהשורה החמישית או השישית ואילך.
- בתוך האולם יש להשתיק טלפונים ניידים, אין לצלם או להקליט את הדיון.


אוטובוס אחד יצא מבית המרכז לעיוור אל בית המשפט העליון בירושלים ובחזרה. מספר המקומות מוגבל ומותנה בהרשמה מראש, באמצעות הטופס המכוון בקישור הבא, או בטלפון 03-7915555 (מירי)
אנשים שרוצים להגיע בכוחות עצמם לדיון יכולים לעשות זאת בדרכים הבאות:
כתובת בית המשפט העליון: קריית בן-גוריון, שערי משפט, ירושלים. 
אוטובוסים המגיעים מהתחנה המרכזית בירושלים אל בית המשפט העליון, הם הקווים 14, 66, 50, 6, 31, 68.

בהצלחה לכולנו!

טיפולי שיניים מוזלים לנושאי תעודת עיוור במרפאות השיניים "לוטוס"

בעקבות סגירת מרפאת השיניים בהרצליה, אנו רוצים לתזכר אתכם אודות ההסדר שהושג לפני כשנה עם רשת מרפאות "לוטוס". שיתוף הפעולה שהושג מאפשר למחזיקי תעודות עיוור (תעודה לצמיתות) ליהנות מטיפולים ברשת המרפאות, במחירים נמוכים, בכ-25% בממוצע, ממחירון משרד הבריאות המיועד לאוכלוסיית רווחה. מדובר בהישג משמעותי עבור הקהילה, ובהסדר יוצא דופן, שכן רשת מרפאות לוטוס הפועלת כחברה לתועלת הציבור ללא מטרות רווח, מקבלות מטופלים אך ורק באמצעות הפנייה של משרד הרווחה, ואילו ההסדר אליו הגענו מאפשר לנושאי תעודת עיוור גישה ישירה אל המרפאות והזדמנות ליהנות מטיפולי שיניים במחיר הנמוך ממחירי השוק הפרטי בלמעלה מ-50%. לפרטים נוספים לחצו כאן. ניתן לפנות למרפאות 

בטלפון: 1700-555-908 במייל:kobi.vizel@lotus.org.il או לפקס מס: 09-7426259. אתר האינטרנט: www.lotus.org.il

 

קורס מדריכי טכנולוגיה לאנשים עם מוגבלות בראייה

אנו שמחים לעדכן על פתיחת קורס הכשרה למדריכי טכנולוגיה לאנשים עם מוגבלות בראייה. הקורס יתקיים החל מחודש מאי במשרדי מגדל אור בתל אביב, והמדריכים שיוכשרו בקורס יוכלו לעבוד במרש"לים, מועדונים וכן במקומות נוספים. לפרטים נוספים לחצו כאן

טיפולי "עוצמת הרכות" בהתנדבות לנושאי תעודת עיוור 

נושאי תעודת עיוור מקבלים מזה מספר חודשים טיפולים בבית המרכז לעיוור בשיטת "עוצמת הרכות" וגם אתם מוזמנים להנות מההזדמנות. הטיפולים ניתנים ללא עלות, ולנוכח התגובות הנהדרות של המטופלים, גויסו מטפלים ומטפלות נוספים למתן השירות. הטיפולים מתקיימים בימי חמישי בין השעות 13:00-15:00 בבית המרכז לעיוור בתל אביב, וניתנים בהתנדבות על ידי סטודנטים בקורס המטפלים בשיטה, שעושים זאת במסגרת לימודיהם כתרומה לקהילה. המעוניינים מוזמנים ליצור קשר עם עינת בטלפון 054-5442619.

כן בחצר הקדמית שלנו - אירוע מכירה של אנשים עם צרכים מיוחדים

זו השנה החמישית בה סמינר הקיבוצים יוזם ומפעיל את האירוע "כן בחצר הקדמית שלנו!", בו בתי ספר וארגונים הפועלים עם אנשים עם מוגבלות ותלמידים עם צרכים חינוכיים מיוחדים מציגים את יצירותיהם בפני באי המכללה ומוכרים ממרכולתם וממעשי ידיהם. האירוע יתקיים ביום ראשון  03.06.18  בין השעות 08.30-13.30 כ– 3 ימים לפני קיום אירועי ה"בליינד דיי" שיחלו ביום שלישי ה-6/6/18. נשמח מאוד להשתתפותכם באירוע זה.
עקב הביקוש הרב להשתתפות ביריד, נבקשכם לעדכן במייל miri@ibcu.org.il עד לתאריך 01.05.18 לגבי נכונותכם להשתתף ביריד וכן לפרט מה התוצרים אותם תרצו להציג למכירה ביריד. עמותות המבקשות להשתתף ביריד מוזמנות לשלוח את הלוגו והמלל שהן מבקשות להציג, לצורך הכנת הפלייר לאירוע.

 כנס "בונים שותפות" 8.5.18

פורום "בונים שותפות" נבנה בהובלת מנהל המוגבלויות, בעקבות רעיון של הורים לאנשים עם מוגבלות, ובמטרה לאפשר לאנשים עם מוגבלויות, למשפחותיהם ולאנשי מקצוע להיות חלק מתהליך משותף שמטרתו לקדם תפישות, עמדות, מנגנונים, מסגרות פעולה ודרכים לעיצוב וביסוס שותפות בין אנשים עם מוגבלויות, משפחותיהם ואנשי מקצוע.
הפורום מעוניין להרחיב את שורותיו ולשתף מעגלים נוספים. אם תרצי/ה להיות שותף/ה, הנך מוזמן/ת לכנס של כלל בעלי העניין בו תוצג לדיון טיוטת ראשונית של אמנת שותפות. בכנס גם נשמע הרצאות ומידע על מהלכי שותפות בארץ ובעולם.  להרשמה לחצו כאן


אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין, בטלפון 03-7915555 ובמייל

 israelblindcenter3@ibcu.org.ilשלכם ובשבילכם,

המרכז לעיוור בישראל

דוד חכמי 10 תל אביב

03-7915555

 


שולח: המרכז לעיוור בישראל. כתובת השולח: דוד חכמי 10 , תל אביב.
הסר (unsubscribe) אותי מרשימת התפוצה
אם דיוור זה חשוד בעינייך כספאם, אנא ידע אותנו .


נשלח באמצעות מערכת דיוור אלקטרוני שלח מסר מבית קומסטאר    שלח לחבר     גירסה להדפסה
     
חזרה לחדשות ועידכונים
 
אודותינו   צור קשר   הצהרת נגישות