יום ההתרמה הארצי "אור לעיוור" ב13/11/2018                                  
  לדף הפייסבוק של הבליינד דיי                                   

להרשמה לניוזלטר  

  קישור לאתר NVDA, תוכנת קורא מסך חינמית

 


English
חדשות ועדכונים

עדכוני המרכז לעיוור 25/7/18

Alternate Text

עדכוני המרכז לעיוור בישראל

עדכון בג"ץ דמי הליווי

סוף סוף, לאחר 225 ימי דחיות, המדינה הגישה את עמדתה בעניין העתירה שהגשנו.
להזכירכם, העתירה עוסקת בדרישת המרכז לעיוור בישראל, להעלות את גובה דמי הליווי, שמשולמים באמצעות משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, לגובה קצבת הניידות, המשולמת ע"י הביטוח הלאומי לאנשים עם מוגבלות בגפיים תחתונות מחוסרי רכב.
כצפוי, המדינה נוקטת בעמדה שכל תכליתה להימנע מהגדלת הסכום לגובהו הראוי, ומציינת שהוקם "צוות עבודה" שבוחן את הסכם הניידות ואת הצורך להכליל בו אוכלוסיות נוספות, שביניהן תהיה גם אוכלוסיית האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. בתגובתה מעריכה המדינה שעבודת הצוות תימשך כשמונה חודשים והיא מבקשת לעדכן, עדכון ביניים, בתוך ארבעה חודשים מהיום.

לבקשת בית המשפט אנו נגיש את תגובתנו תוך זמן קצר, שעיקרה דחייה מוחלטת של בקשות המדינה. דחייה מוחלטת של הקשירה בין דרישתנו לבין הסכם הניידות ואוכלוסיות נוספות, דחייה מוחלטת של לוחות הזמנים המבוקשים, ודרישה מפורשת מבג"צ לזמן דיון קרוב וקבלת החלטות.
נעדכן, כמובן, בהמשך.

חוק שידורי טלויזיה

ביוזמת המרכז לעיוור והספרייה המרכזית לעיוורים ולקויי קריאה, הגיש ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), ואליו הצטרפו ח"כ איילת נחמיאס ורבין (מחנ"צ), ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) וח"כ איתן כבל (מחנ"צ), חוק חדשני להנגשת שידורי הטלויזיה באמצעות תיאור קולי, לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.
החוק מאד חדשני ומפורט, והוא עוסק  בהנגשת השידור הטלויזיוני לסוגותיו השונות (כדוגמת מהדורות חדשות, יצירה מקומית ותכניות לילדים ולנוער), בשיעורים הולכים וגדלים עם השנים. בנוסף עוסק החוק בהנגשת השימוש בטלויזיה (תפריטים ושלטים נגישים) ובהנגשת השירות וציוד הקצה.

לצערנו לא הספקנו לפני פגרת הקיץ של הכנסת לסיים את כל הדרישות הפרוצדורליות של תהליך "הנחת הצעת החוק על שולחן הכנסת", אך מיד עם שוב הכנסת לעבודה יחל תהליך החקיקה. תהליך החקיקה בישראל אינו פשוט ואינו נטול קושי, אולם אנו משוכנעים שנוכל להמשיך בצורה החלטית בקידומו, בתקווה שבחירות לא יפריעו ויעכבו אותו במהלך הדרך.

מרכז ההכשרות של מגדל אור מזמין אותך

מרכז ההכשרות של מגדל אור מזמין אותך - איש המקצוע, בן משפחה להדרכת webinar בנושא "זכויות ושירותים לאדם עם לקות ראייה או עיוורון בגיל השלישי" ביום שלישי ה- 30.7 בין השעות 09:00-10:30 .

ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום אך מחייבת הרשמה מראש במייל trainingcenter@migdalor.org.il 

לפרטים נוספים לחץ כאן  

ערן גל, מנהל מרכז הכשרות למעגלים תומכים. 

משרד: 077-7721322  

נייד: 052-3581378 | www.migdalor.org.il


תכניות סיוע במוקד הקרן לידידות

"מתנות קטנות" - סיוע ייחודי לנשים לאחר לידה, בתקופה שלאחר הלידה וחיזוק רשת הביטחון הכלכלית ל-6 חודשים הראשונים לחיי התינוק. 
"תיק לכל תלמיד" – סיוע בחלוקת ילקוטים לתלמידים, במסגרת מיזם חברתי שמטרתו לאפשר לכל תלמידי ישראל להתחיל את לימודיהם באופן שווה ללא תחושת שוני.  
המיזם מתקיים בחודשים יולי אוגוסט, ובמסגרתו נאספים תיקים יד שניה, ומחולקים ברחבי הארץ בנקודות שמפעילים מתנדבים. 
לתכניות אלה ולסיוע בתחומים נוספים:
אתם מוזמנים לפנות למוקד הקרן הידידות בטלפון: 9779*  או  077-2324100,  ימים א'– ה' בין השעות 9:00-15:00  ובכל שעות היממה בפקס: 02-3730080,  בדוא"ל:
moked@ifcj.org.il

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, הצעה ועניין, בטלפון 03-7915555 ובמייל

 israelblindcenter3@ibcu.org.ilשלכם ובשבילכם,

המרכז לעיוור בישראל

דוד חכמי 10 תל אביב

03-7915555

 
    שלח לחבר     גירסה להדפסה
     
חזרה לחדשות ועידכונים
 
אודותינו   צור קשר   הצהרת נגישות